VIDEO

Polsat Sport – częstotliwość

Polsat Sport to jeden z najciekawszych kanałów sportowych, z jakimi mamy do czynienia w Polsce. Charakteryzuje się zróżnicowaną ramówką, dbałością o spełnianie najwyższych parametrów technicznych i troską o to, aby kolejne programy były emitowane z udziałem odpowiednich komentatorów – znających się na sporcie, a jednocześnie wiedzących doskonale, jak zarazić widzów swoją pasją. Kanał można odbierać na wiele sposobów, w tym również za pośrednictwem anteny satelitarnej. Nic dziwnego, że potencjalni widzowie często pytają o częstotliwość i inne parametry techniczne pozwalające na odnalezienie kanału wśród wielu innych.

Polsat Sport – jak szukać mając antenę satelitarną.

Polsat Sport jest kanałem nadawanym za pośrednictwem satelity komunikacyjnego Hot Bird 13B. Nadaje na częstotliwości 12265 MHZ przy polaryzacji V. Można wyszukiwać go samodzielnie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak skorzystanie z oferty Cyfrowego Polsatu. Telewizja satelitarna o tej nazwie posiada rozbudowany pakiet kanałów sportowych, którego sercem jest właśnie Polsat Sport. Decydując się na wybranie właśnie takiego rozwiązania nie trzeba martwić się koniecznością samodzielnego sprawdzania parametrów kolejnych kanałów. Doświadczona ekipa samodzielnie instaluje antenę i gwarantuje, że wszystkie kanały znajdujące się w centrum zainteresowania użytkownika będą w zasięgu ręki.

Polsat Sport – co oglądać?

Gdy wiemy już, jak odbierać sygnał satelitarny Polsatu Sport, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, co oglądać za jego pośrednictwem. Opcji jest wiele, a jednym ze znaków rozpoznawczych tego kanału sportowego jest dbałość nie tylko o dużą liczbę dyscyplin sportowych, ale i o to, aby transmitowane wydarzenia były zaliczane do najważniejszych dla konkretnego sportu. Tak jest choćby w przypadku piłki nożnej. Polsat Sport pokazuje zarówno mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata, które odbędą się w roku 2022, jak i rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA – najważniejsze rozgrywki międzynarodowe organizowane z myślą nie o reprezentacjach, ale o klubach piłkarskich.

Także siatkówka to sport, który gromadzi tysiące Polaków zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami, polsatsport.pl śledzi więc od lat postępy zarówno męskiej, jak i kobiecej reprezentacji. Na antenie Polsatu Sport można oglądać najważniejsze mecze obu kadr narodowych, nie zabrakło jednak miejsca również na starcia klubowe, zwłaszcza że polska liga jest uważana za jedną z mocniejszych w Europie, o czym można przekonać się śledząc wyniki na polsatsport.pl. Poza piłką nożną i siatkówką korzystając z możliwości stwarzanych przez Polsat Sport można oglądać również koszykówkę, wyścigi motocyklowe i samochodowe, lekkoatletykę, biathlon, bobsleje, saneczkarstwo, łyżwiarstwo figurowe i wiele innych dyscyplin sportowych.