VIDEO

Polsat News – gdzie obejrzeć

Polsat News to jeden z najchętniej oglądanych kanałów informacyjnych w Polsce. Swoje nadawanie rozpoczął w 2008 roku i dziś jest głównym źródłem informacji dla co czwartego użytkownika telewizji.

Model programowy stacji

Polsat News nawiązuję w swojej formule do CNN. Wynika to z faktu, że już w początkowym okresie istnienia kanału, nawiązano współpracę ze słynnym amerykańskim nadawcą. Wymiana kadr, informacji oraz doświadczeń doprowadziła do docelowego modelu w jakim nadawane są programy w Polsacie News. Tym samym większość wydarzeń i informacji jest wyświetlana w godzinach porannych. Są one emitowane w 15-minutowych blokach, które podają najświeższe wiadomości jednakowo z kraju, jak i ze świata. W godzinach popołudniowych przeważa tematyka reportażowa oraz transmisje na żywo. Wieczorem zaś czas jest na podsumowanie dnia oraz spotkania z ekspertami i politykami.

Gdzie oglądać Polsat News?

Polsat News możemy oglądać z udziałem telewizji naziemnej oraz przez Internet. W pierwszym przypadku możemy albo podpisać umowę z jednym dostawców usług internetowych i telewizyjnych lub też skorzystać z nadajników MUX 4. Te nadają sygnał na określonej powierzchni Polski. W najbliższym czasie mają pokryć 60% powierzchni naszego kraju, co oznacza, że audycje nadawane przez kanał informacyjny Polsatu będą możliwe do odbioru w wielkich miastach i praktycznie na wszystkich obszarach zurbanizowanych.

Jak podłączyć telewizor do Internetu?

PolsatNews można też oglądać za pośrednictwem sieci internetowej i to jednakowo na urządzeniach mobilnych jak i z wykorzystaniem odbiornika telewizyjnego. Ten drugi sposób jest szczególnie polecany dla osób, które z jakichś powodów nie chcą podpisywać umów z dostawcami usług, a jednocześnie chcą być na bieżąco jeśli chodzi o informacje krajowe i zagraniczne. Dziś nie jest konieczne podłączanie urządzenia przez kabel, ponieważ teraz większość telewizorów ma już wbudowane Wi-Fi. Internet można podłączyć do telewizora z funkcją Smart TV. Jeśli masz telewizor bez Smart TV, Internet w ogóle nie jest potrzebny. Ponieważ ma on aplikacje, za pomocą których można otwierać witryny.

Istnieją modele telewizorów bez Smart TV, ale z wejściem LAN. W takich modelach port LAN jest faktycznie używany do łączenia się z routerem.

Telewizja internetowa, w uproszczeniu, to obraz i dźwięk dostarczany przez połączenie internetowe. Jest również znana jako IPTV. Telewizję internetową można oglądać na ekranie komputera, ekranie telewizora (przez dekoder) lub urządzeniu mobilnym, takim jak telefon komórkowy lub iPod. To prawie to samo, co oglądanie telewizji przez antenę lub szereg kabli — różnica polega na tym, że informacje są przesyłane przez Internet jako dane.