VIDEO

Kino w twoim domu

Serwisy internetowe gdzie możemy znaleźć filmy za darmo online, mają coraz większą liczbę odbiorców. Pod tym względem biją nie tylko tradycyjne kina, ale też wiele kanałów telewizyjnych.  

Główne zalety oglądania filmów online

Wcześniej fani filmów mieli tylko dwie opcje: telewizję i kina. Ale dziś, wraz z rozwojem Internetu, możliwe stało się oglądanie dowolnego filmu online. Oto powody, dla których ta opcja zaczęła cieszyć się większą popularnością.

  • Ogromny wybór filmów. Jednym z głównych powodów wyboru oglądania filmów online jest ich bardzo duży wybór. Rzeczywiście na stronach można znaleźć różnorodne filmy z prawie całej historii kina, które można oglądać online. Dlatego nawet bardzo wymagający fan filmów zawsze znajdzie coś do oglądania, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że wiele współczesnych kin online oferuje specjalny wybór filmów, a także sortuje je według różnych kryteriów (gatunek, producent studia, reżyser, główni aktorzy i wiele innych).
  • Koszt. Największą zaletą, jakie mają filmy za darmo, jest co oczywiste – brak jakichkolwiek opłat za ich oglądanie.
  • Wygodnie. Aby oglądać filmy online, nie tylko nie musisz wychodzić z domu, ale nawet czekać przez określony czas, jak ma to miejsce w przypadku telewizji. Ty wybierasz, co i kiedy będziesz oglądać. Każdy gadżet nadaje się do oglądania – telewizor, komputer, laptop, tablet, a nawet smartfon.

Do tych najważniejszych zalet należy też dodać brak reklam. Jeśli oglądasz filmy lub programy telewizyjne w telewizji, często są one przerywane reklamami, które sprawiają, że oglądanie treści wideo nie jest komfortowe. Jeśli oglądasz filmy online, możesz uchronić się przed takimi problemami. Wszyscy wiedzą, że oficjalne tłumaczenia kanałów telewizyjnych nie zawsze są udane, co może to zepsuć wrażenie filmu. W kinach online można wybrać czy chcesz oglądać film z tłumaczeniem, czy w oryginalnym języku.

Filmy na dużym ekranie

Prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju telewizji internetowej był fakt, że od pewnego czasu możemy ją „przenieść” na ekrany telewizorów. W ten sposób oglądamy najnowsze produkcje filmowe w maksymalnie komfortowy sposób, ponieważ telewizja internetowa zapewnia nam szeroką gamę wyboru filmów, seriali i programów.

Nowe telewizory HDTV mają teraz wbudowaną łączność Ethernet i Wi-Fi, która pozwoli ci na dostęp do strumieniowych filmów, programów telewizyjnych, muzyki, kont społecznościowych, Yahoo Sports, Netflix, Hulu, pogody i wielu dodatkowych treści internetowych bezpośrednio na twoim telewizorze wysokiej rozdzielczości. Smart TV umożliwiają strumieniowe przesyłanie wszystkich ulubionych programów, filmów, muzyki i innych materiałów oraz oglądanie z tysięcy aplikacji obsługujących Chromecasta. Po pierwszym włączeniu telewizora HDTV można skonfigurować połączenie sieciowe za pomocą „aplikacji konfiguracyjnej”. Jeśli tego nie zrobiłeś lub jeśli konfiguracja uległa zmianie, możesz skonfigurować połączenie z „Menu sieci”. Dostęp do Internetu zapewnia funkcja Ethernet na telewizorze HDTV. Telewizor HDTV ma także funkcję łączności bezprzewodowej 802.11n, dzięki czemu można podłączyć telewizor do Internetu za pośrednictwem bezprzewodowej sieci domowej. Połączenie przewodowe może zapewniać bardziej spójne połączenie w zależności od warunków w twoim domu. Po wejściu do „Menu sieci” zobaczysz aktualną metodę połączenia. Połączenie przewodowe : Sprawdź, czy połączenie przewodowe jest ustawione na „Połączone”. To nie jest opcja, którą można dostosować. Jest to wyłącznie informacja. „Konfiguracja ręczna” jest dostępna. Wybierz, aby wyświetlić i / lub ręcznie zmienić ustawienia sieciowe, a następnie kliknij „Testuj połączenie”, aby upewnić się, że przewodowe połączenie Ethernet działa.

Jeśli twój telewizor nie jest wyposażony w funkcje Smart, to może go w nią wyposażyć. Jedną z głównych zalet zakupu Smart TV lub jednego z tych urządzeń do przesyłania strumieniowego jest to, że mogą one zastąpić dekodery.